Oficiálna stránka hokejbalového klubu Wizards Banská Bystrica®

Rossija Cup 09

Rossija cup

Dňa 22. augusta sme odohrali hokejbalový turnaj ROSSIJA CUP na Aréne Barani. Organizátorom turnaja bolo súkromné centrum voľného času  ROSSIJA. Našimi súpermi v skupine boli tými NssCitrus team BB.

Zostava – Martin Sýkorka – Majo Majnhold, Andy Nemček, Lukáš Jazbec – Matúš Nemček, Miro Branecký, Majo Lunter, Pavel Šúr

Hbk Wizards Banská Bystrica – Nss 3:0 (1:0,1:0,1:0)

Už od začiatku zápasu sme potvrdzovali rolu favorita vytvorili sme si niekoľko gólových príležitostí , súpera podržal brankár a neraz aj konštrukcia brány po strelách Andyho. Neskôr Majo Lunter pridal náš 1. gól a to prinieslo pohodu na naše hokejky . Súper sa k šanciam dostával sporadicky po jednej sa mu však skoro podarilo vyrovnať Syko však bol pozorný a tak bol stav po 1. tretine 1:0 v náš prospech. Druhá tretina ponúkla rovnaký obraz ako tá prvá ,neustále sme dobíjali súperovu bránku na 2:0 opäť zvýšil Majo Lunter . Súper sa snažil hrať na brejky ,ktoré však naša pozorná obrana vyriešila stav po 2. tretine bol 2:0. Tretia tretina bola zo začiatku vyrovnaná na týme Nss bolo vidieť snahu o strelenie kontaktného gólu, ktorý by ich vrátil do hry. Ich šance na úspech však definitívne zamazali dvaja najlepší hráči tohto zápasu Andy a Majo Lunter ,keď  Andy vyhral na Maja buly vo vlastnom obrannom pásme a ten prienikom cez celé ihrisko nádherným gólom zaznamenal svoj hattrick a dal tak bodku za týmto stretnutím.

Hbk Wizards Banská Bystrica – Citrus Team BB 1:7 (1:2,0:0,0:5)

Uvedomovali sme si dôležitosť zápasu ,keďže prípadná výhra by nás posunula do finále prehra by sa rovnala boju o tretie miesto. Taktiež sme poznali silu súpera s ktorým sme sa stretli na niekoľkých turnajoch i v letnej lige. Hneď z úvodu sa však Citrus Team dostal do vedenia 0:1. Po tomto góle sa hra vyrovnala a podarilo sa nám vyrovnať, keď Miro spoza bránky peknou prihrávkou našiel  voľného Maja Luntera a ten s prehľadom vyrovnal na 1:1. Smolný moment pre náš tým prišiel niekoľko sekúnd pred koncom prvej tretiny , keď sa súper ujal vedenia gólom do šatne 1:2. Aj druhá tretina bola vyrovnaná útoky oboch tímov sa končili na dobrých brankárov na oboch stranách a aj kvôli tomu v druhej tretine gól nepadol. V tretej tretine sa začala prejavovať naša únava predsa sme len na turnaj prišli v chudobnej zostave 7+1 a pri hracom systéme 5+1 nám už veľa síl nezostalo. 5 gólov ,ktoré pridal Citrus Team do našej siete bolo však pre nás veľkým sústom. Zápas sa skončil 1:7 v náš neprospech z nášho pohľadu trošku krutým výsledkom. Treba však povedať ,že Citrus bol jasne lepší a zaslúžene zvíťazil.

Hbk Wizards Banská Bystrica – Fire Faces BB 4:7 (0:1,3:1,1:5)

Po vyradení Citrus Teamom sme sa museli zmieriť s bojom o tretie miesto. Zápas bol od úvodu vyrovnaný. Neskôr sme však z nevinnej akcie súpera inkasovali a tak sme po prvej tretine prehrávali 0:1. Z gólu sme sa dokázali otriasť a dobrou hrou sme otočili skóre zápasu  v náš prospech a tak sme po druhej tretine viedli 3:2. Do streleckých listín sa za nás 2x zapísal Majo Lunter a jeden gól pridal Miro.  Podobne ako v zápase s Citrus Teamom ani v tomto nám v tretej tretine veľa síl nezvýšilo. Súper bol o poznanie lepší a tak sa mu zaslúžene podarilo vyrovnať. Vedenie však na našu stranu neskôr strhol 3.gólom Majo ale to bolo z našej strany všetko. Výsledok 4:7 hovorí jasnou rečou a tak sa nám ani na turnaji nepodarilo prerušiť negatívnu bilanciu s mužstvom Fire Faces.

Najlepší strelec: Majo Lunter (6 gólov)

Skóre tímu: 8:14 po tretinách (2:3,4:1,2:10)

Médiá : bystricoviny.sk

článok(bystricoviny.sk) Hokejbal: V sobotu ožila aréna Barani turnajom Rossija

Sobota v banskobystrickej aréne Barani patrila hokejbalovému turnaju Rossija. Súkromné centrum voľného času Rossija pripravilo turnaj, ktorého sa zúčastnila šestica tímov (tím Rossija, Hkb Fire Faces, Hkb Wizards, Nss, Citrus a Hkb Monarchs).

Víťazmi turnaja sa stali členovia tímu Citrus, ktorí porazili vo finálovom zápase tím Monarchs 6:2. Tretie miesto obsadil tím Fire Faces, ktorý porazil v napínavom zápase Hkb Wizards. Zápas skončil 7:4. O občerstvenie sa postarala Koliba ovečka, takže na turnaji pohoda zďaleka nechýbala.